SUPREME Premium Series SPM93380T – 80KVA Transformer Based UPS, On-Line, Tower, 230V 380V 415V, w/Internal Maintenance Bypass & Parallel Capability, 3 Phase In / 3 Phase Out
Sale!
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Compare
SKU: SPM93380T - 80KVA Category:
Description
    _x000D_
  • Single / single-phase, three / single-phase models with on-line double conversion technology
  • _x000D_
  • DSP (Digital Signal Processors) technology
  • Suitable for all kinds of loads (resistive, inductive and non-linear loads etc)
  • High overload capability (up to 150%)
  • Bypass dual DSP control design to enhance more reliability (10-30K)
  • Supports dual input, hot standby in series
  • Redundant & parallelable with advanced parallel current-sharing control technology
  • Cold start and mains start function
  • High charging capability: 2 A / 4 A / 6 A / 8 A / 10 A / 12 A selectable (standard), 14 A / 16 A / 18 A / 20 A / 22 A / 24 A selectable (options) (10-30K)
  • Standard configuration with output isolation transformer
  • Advanced communications (RS232 and USB ports (standard), SNMP, dry contacts and RS485 (options))
Additional information
Weight 64 kg
Dimensions 32.8 × 71.6 × 80.5 cm
Brand
Country of Origin
Canada
Manufacturer
Supreme North America Corporation
Type of Phase
Three Phase In / Three Phase Out
Type of UPS
Online UPS – 3Phase, Transformer Based
Voltage
415V